16 Jun
16Jun

כאשר אנו מתמודדים עם אובדן אדם יקר לנו, מגיע רגע בו אנו מהרהרים על הדרך הטובה ביותר לזכור אותו. מצבות קבורה עוד משחר ההיסטוריה הן דרך מרגשת לשמר זכרונות מהנפטר, לתת ביטוי לאהבתנו אליו ולסמן את מקום הקבורה ביצירה המשקפת את המנוח ומורשתו. ליצירה זו קוראים מצבה

במאמר זה, נסקור את הנוסחים המומלצים למצבות קבורה, כולל משפטים ופסוקים שניתן לכתוב על גבי מצבות של אבא, אמא, אמנים, גברים, נשים ונפטרים בטרם עת. אנו מקווים שהמידע יעזור לכם לחבר את הניסוח המתאים ביותר שייחרט על מצבה שמנציחה את יקירכם המנוח. 

ראשית נתחיל בכללים שיש ליטול בחשבון בטרם מתחילים לנסח. כללים אלו חשובים מאחר וחלק האינפורמטיבי בניסוח כמו שם הנפטר חייב להירשם על המצבה על פי כל דין. גם מועדי לידה ופטירה הם פרט שמופיע תמיד על המצבה. וכל השאר כיד הדמיון? לא בדיוק - בבתי העלמין קיימים הבדלים בין אחד למשנהו שעלולים להשפיע על הניסוח. על מנת לא להלאות אתכם בהסברים מייגעים אנו ממליצים שבטרם תתחילו במלאכת הניסוח התייעצו עם בונה המצבה והוא ימסור לכם מה ניתן לרשום על גבי המצבה וממה יש להימנע בבית עלמין הספציפי בו תותקן המצבה.

ככלל, רוב המצבות מתחילות בשורה בה רושמים "פ"נ", שהוא קיצור של פה נטמן, פה נקבר. ישנם שמעדיפים לרשום את זה אחרת כמו "פה טמון", "כאן נח", "זה המקום בו נח יקירנו"...ועוד צירופים שמטרתם להודיע כי תחת מצבה זו טמון נפטר.

מיד תחת שורה זו רושמים את שם הנפטר, אפשר להוסיף גם את כינויו (שם חיבה) שהיה שגור בפי מכריו, אפשר גם להסתפק רק בשם החיבה.

תחת השם נרשמים תאריכי לידה ופטירה, בקבורה יהודית ברוב בתי העלמין חובה לרשום תאריך עברי ואפשר בסמוך להוסיף תאריך גרגוריאני. אם הנכם מעדיפים רק תאריך גרגויאני שאלו את בונה המצבה האם בבית עלמין זה הדבר מותר.

תחת 3 השורות פ"נ, שם המנוח/ה ותאריכי לידה ופטירה יש המוספים שם אבי הנפטר ו/או שם הוריו שניהם, ויש אף שמוסיפים שם הסבים ו/או סבא רבא באם היו מגדולי הדור בתחום כלשהו. כמובן שבמידה ומוסיפים שמות של נפטרים מוסיפים "ז"ל" (זכרונו לברכה) ואם הם בחיים מוסיפים "יבדל"א" (יבדל לחיים ארוכים) יש המעדיפים להוסיף את מקצועו ו/או אומנותו של המנוח/ה באם הצטיין בה במיוחד ו/או היה קשור בה בהוויה. 

בהמשך ניתן להוסיף שורה המתארת את רגשותינו אליו "אהוב" "יקר" ועוד.

מכאן אפשר להוסיף את הניסוח החופשי אותו תחברו כראות עינכם כל עוד יעמוד בכללי בית העלמין ויהיה מכבד וראוי כלפי הנפטר שמן הסתם אינו יכול להגיב על הטקסט הרשום על המצבה.

את המצבה חותמים בדרך כלל ב תנצב"ה (תהה נשמתו צרורה בצרור החיים).

המשפטים והפסוקים:

על מנת לסייע לכם לחבר את הנוסח המרגש ומתאים ביותר אנו מניחים לפניכם משפטים ופסוקים שכבר נעשה בהם שימוש מוצלח. תוכלו לבחור מהם ו/או לקבל השראה וליצור ניסוח אישי וייחודי שלכם.

נוסחים למצבות קבורה של אבא:

 • "פה נטמן יקירנו, אבא שלנו האהוב. תמיד תהיה בליבנו ובזכרוננו."
 • "אבא היקר, תודה על האהבה והחיים שהענקת לנו. נזכור ונאהב אותך לנצח."
 • "בזכר יקירנו, אבא המופלא. תהיה לך מנוחה נצחית."

נוסחים למצבות קבורה של אמא:

 • "פ"נ יקירתנו, אמא האהובה. זכרונך יישאר בליבנו לעד."
 • "אמא היקרה, תודה על האהבה והדרכים שנתת לנו. נזכור ונאהב אותך לנצח."
 • "בזכר יקירתנו, אמא המופלאה. תהיה לך מנוחה נצחית."

נוסחים למצבות קבורה של אמנים:

 • "פה נטמן יקירנו, אמן האהוב. יצירותיך תמיד יישארו בליבנו ובזכרנו."
 • "אמן היקר, תודה על האומץ והיצירתיות שהבאת לעולם. נזכור ונאהב אותך לנצח."
 • באהבה ליקירנו, אמן המופלא. תהיה לך מנוחה נצחית."

נוסחים למצבות קבורה של גבר:

 • "פה נטמן יקירנו, גבר האהוב. זכרך יישאר בליבנו לעד."
 • "גבר היקר, תודה על החוזק וההנחיה שנתת לנו. נזכור ונאהב אותך לנצח."
 • "לזכר יקירנו, גבר המופלא. תהיה לך מנוחה נצחית."

נוסחים למצבות קבורה של אישה:

 • "פה נטמנת יקירתנו, אישה אהובה. תמיד תשארי בליבנו ובזכרוננו."
 • "אישה היקרה, תודה על החמלה והאור שהבאת לעולם. נזכור ונאהב אותך לנצח."
 • "לזכר יקירתנו, אישה המופלאה. תהיה לך מנוחה נצחית."

נוסחים למצבות קבורה של נפטרים בטרם עת:

 • "פה נטמן יקירנו, שהלך לעולמו בטרם עת. זכרו יישאר בליבנו לעד."
 • תודה על כל רגע מהזמן הקצר שחלקתם איתנו. נזכור ונאהב אתכם לנצח."
 • "לזכר יקירינו, שהלך לעולמו בטרם עת. שתהייה לך מנוחה נצחית."

לסיכום, בחירת הנוסחים למצבות קבורה היא תהליך אישי ומרגש. יש לבחון את הקשר הייחודי שהיה עם הנפטר ולבחור את המילים המתאימות ביותר לזכרו. נוסחים אלו מהווים רק רעיונות ומומלצים כדי לפתוח בכם את הצוהר לדמיון, וניתן להתאים אותם לפי הצרכים האישיים של כל אדם. בסופו של דבר, מצבות הקבורה הן דרך חשובה ומרגשת לזכור ולשמר את זכרם של יקירינו שהלכו לעולמם, ובחירת נוסחים המתאימים יכולה להבטיח שהמצבה תשקף את האהבה וההערכה שהיו לנו לנפטרים. כך נזכור ונשמר זכרם באמצעות מילים נכונות ומרגשות.


קישורים חשובים למשפחות נפטרים במודיעין:

מוקד פינוי נפטרים חינם 0120✱

מאיתור קברים של נפטרים בבית עלמין מודיעין

הנפקת תעודת פטירה

קטלוג מצבות כללי בו דוגמאות של מצבות מכל הסוגים

שיפוץ וחידוש מצבות וחידוש כיתוב על גבי מצבות

חידוש אותיות חינם בשיטת עשה זאת בעצמך

ניקוי מצבות חינם בשיטת עשה זאת בעצמך

דמי קבורה ביטוח לאומי


מצבות מודיעין משפטים ופסוקים למצבות

על מצבות מודיעין

בוני מצבות מודיעין מהוותיקים שבין בוני מצבות המקימים מצבות בבית עלמין מודיעין. החברה בונה מצבות איכותיות, מצבות יפות, מצבות מיוחדות ומצבות בהתאמה אישית לכל סוגי קבורה הנהוגים בבית עלמין מודיעין ומכל סוגי החומרים המשמשים לבניית מצבות ומספקת כל שירותי מצבה הנוספים - שיפוץ וחידוש מצבות, חידוש אותיות וכיתוב למצבות, החלפת בתי נר ואביזרים נוספים למצבות וניקוי מצבות. כל העבודות מבוצעות ע"י בונה מצבות מקצועי המכיר את בית העלמין וכל הגורמים המנהלים את בית העלמין. מחירי מצבות מודיעין הוגנים וניתן להזמין אצלנו מצבות בכל תקציב, גם הנמוך ביותר, ועד למצבות מושקעות ומצבות פרימיום. במצבות מודיעין עמלים על כל פרט ופרט ומבצעים בקרת איכות עד שהלקוח מביע שביעות רצונו המלאה. על כל שירותי המצבה שאנו מספקים במודיעין תוכלו לקרוא כאן לקבלת ייעוץ והצעת מחיר מלאו פרטים בטופס ונשוב אליכם


מצבות מודיעין משפטים ופסוקים למצבות

השותפים שלנו

השותפים שלנו לבניית מצבות מכל הסוגים בבית עלמין מודיעין ובבתי עלמין הנוספים בארץ הם: חברת מצבות מצדה מבוני מצבות האיכותיים בישראל המסוגלת להקמת מצבות באיכות גבוהה ביותר ובזמן הקצר ביותר. חברת מצבות ברקת מהמוכרות וידועות בארץ הבונה מצבות מעוצבות בכל הארץ. חברת מצבות רעננה הבונה מצבות איכותיות במגוון עיצוב ברעננה והסביבה, חברת מצבות אשקלון מעל 30 שנות בניית מצבות באשקלון ואזור הדרום הפכו אותה למובילה שבין חברות בנייה וחידוש מצבות בבתי העלמין באשקלון והדרום. חברת מצבות קיר המובילה בישראל בתחום מצבות קיר הנקראות גם מצבות סנהדרין ומצבות בקומות. מצבות המשפצים העוסקת בשיפוץ וחידוש מצבות וחידוש כיתוב אותיות למצבה בכל הארץ.


מצבות מודיעין משפטים ופסוקים למצבות

| תמונות של מצבות | על סוגים ומחירים של מצבות | הצעות מחיר | זוכה בתואר בונה מצבות מצטיין 2023

| מצבות מודיעין |